Prázdniny se pomalu blíží a my máme za sebou červnovou šňůru Reuse dnů ve Vršovicích, na Karlově náměstí a na Kulaťáku. Každý z Reuse dnů byl v něčem odlišný a intenzivní. Ve Vršovicích jsme dali druhý život 2 tunám věcí, na Karláku to také byly skoro 2 tuny a na Kulaťáku druhý život našlo 3,3 tuny věcí.
V rámci Reuse dnů jste mohli potrápit hlavičku u stánku Paluby nebo si vyzkoušet upcyklovat vinyl, orazítkovat si sešit u Lemniskáty, vyrobit si brož nebo náušnice u holek z Metráže, vyplést kruh ze zbytků se Stanicí techniků nebo i zjistit pomocí workshopu, jak na udržitelnější domácnost.
Reuse dny, jak už název napovídá, totiž nejsou jen o přinesení věcí a swapování, ale i o sdílení a komunitě. Je to příležitost potkat podobně smýšlející lidi, kteří sdílí myšlenku sdílení a druhé šance pro věci, které už nepotřebují.
Za tým Swap Prague bychom neměly zapomenout poděkovat našemu supportu, kterými jsou Zrno Zrnko a Plastia, z jejichž kelímků si můžete vychutnávat kávičky a všemožná pitíčka a hromada dobrovolníků.
Swap Prague bude součástí ještě pár Reuse dnů a to v září, takže si zapište do diářů:
